עו”ד מתמחה במקרקעין

בשעה טובה ומוצלחת אתם עומדים להתעופף מהקן המשפחתי החם והעוטף אל עבר הדירה השכורה הראשונה שלכם. נכון, עד שתקימו תא משפחתי משלכם, ייתכן שיזדמן לכם לעבור בין מספר דירות שכורות שמזכירות יותר קופסת נעליים מדירה מתפקדת, ולהיכוות משוכרי דירה שמנצלים את הכוח שלהם לרעה. לכן, כדי שחווית ההתאקלמות בעולם המבוגרים בחוץ תהיה לחוויה טובה וחפה מנזקים, יש צורך להצטייד בשירותיו של עו”ד מתמחה במקרקעין.

בואו נדבר על עו”ד

עו”ד מתמחה במקרקעין הכרחי במצבי שכירות, רכישת נדל”ן, תכנון ובניה ועוד. במצבים אלו, אתם נדרשים להבנה של דיני מקרקעין, הבנה שהיא לעיתים קרובות מאוד רחוקה שנות אור מהאדם הפשוט, שלא ישב שלוש שנים על ספסל הלימודים ורכש ידע משפטי במסגרת התואר במשפטים. לכן, על מנת שלא להיכוות מהחוק, יש צורך בעבודתו הנאמנה והמסורה של עורך הדין. אם אתם עומדים לשכור דירה משלכם, חשוב מאוד שעורך הדין יעבור על החוזה, יסביר לכם את כל הסעיפים הקטנים ויבטיח לכם שהחוזה אינו דרקוני ויכביד לכם בכיס. ישנה חשיבות רבה להבנת החוזה, שכן אתם תהיו כפופים אליו במשך כל זמן השכירות. וכך, תדעו מה עליכם לעשות במצב של נזקים או ליקויים לרכוש או לדירה, ועל מי נופלת האחריות לכך.

גם אם אתם ממנפים את דרככם בעולם הנדל”ן ומשכירים את הנכס שלכם לשוכרים, חשוב מאוד שעורך הדין יסייע לכם בכתיבת חוזה חוקי והגיוני. בסופו של דבר, אל הנכס שלכם ייכנסו השוכרים, וחשוב שתדעו בדיוק למה אתם מתחייבים. כלומר, מה מחובתכם לשלם ומה לא. כך תוכלו להימנע מסכסוכים מיותרים או מבזבוז כספי שלא מחובתכם.

משרד שטרית ושות’ – איתכם לכל אורך הדרך

משרד שטרית ושות’ הינו משרד עורכי דין מוביל ואנרגטי. המשרד מורכב מצוות משפטי צעיר, מנוסה ורגיש לצרכי לקוחותיו. לכן, האינטרסים של המיוצגים עומדים בראש מעייניו של הצוות. ולשם כך, הצוות ילווה את לקוחותיו בנאמנות ובזמינות מלאה, החל מפגישת הייעוץ ועד לפגישה הסופית והמוצלחת, תוך תכנון ובניית אסטרטגיה נכונה, על מנת שכל תיק יצליח. לצורך מטרה זו, הצוות מעמיד את ניסיונו ומיומנותו בעולם המשפטי, כדי שכל לקוח ייצא מרוצה.

עורכי דין תכנון ובניה

עולם דיני המקרקעין הוא עולם גדול וסבוך אשר כולל בתוכו חוקים ותתי סעיפים רבים. כאשר אנו באים קראת עסקת מקרקעין כלשהיא, קניה או מכירה של נדל”ן או אפילו בניית תוספת לבית שלנו, כדאי מאוד לעשות זאת באמצעות פניה לעורכי דין תכנון ובניה. כל עורך דין מתמחה בתחום מסוים ולא כל אחד מתאים לכל משימה. מומלץ לפנות רק למי שאתם בטוחים בידע ובניסיון שלו.

ותק וניסיון, כמו בכל מקצוע אחר, עשויים להוות יתרון חשוב – אך  במפתיע גם חסרון. לעיתים קרובות ממליצים לבחור בעו”ד ותיק, מיומן ובעל מוניטין, שינהל את עניינך בקלות ויביא לך תוצאות חיוביות. כדאי לקחת בחשבון שבחירה כזו תחייב כנראה השקעה כלכלית גדולה  שלא בטוח אם תעמוד בה.

בנוסף היא גם מתעלמת מהעובדה שעו”ד צעיר ונמרץ אשר מתאמץ לבסס את המוניטין שלו, ושידיו אינן עמוסות במאות תיקים, עשוי  להתאמץ ולהשיג עבורך תוצאה טובה לא פחות וגם יחס אישי. אם בחרת להשקיע בעו”ד מנוסה ודא כי הוא עצמו מטפל בתיק שלך ולא עורכי הדין השכירים במשרד שלו.

מחיר מול תועלתעורך דין מקרקעין

השיקול הכלכלי הוא חלק חשוב ממכלול הנתונים. בכל מקרה קבלת שירות מעורך דין היא עסק לא זול. כל פעולה תעלה לך כסף, כאשר התעריפים משתנים מאחד לשני ומשירות לשירות. טווח המחירים בתחום שירותי עורכי דין  רחב  מאוד  ולא קל  למצוא אחידות. במציאות של ימינו לא לכל אדם יש את היכולת הכלכלית המתאימה לשכירת עורך דין. אם מדובר בדיני נפשות, כלומר בעניין מהותי בעל כובד משקל, עדיף  שלא להתפשר על איכות עוה”ד. לא כל קושי כלכלי חייב להוביל אותך לעורך דין.

כאמור ישנם סוגים שונים של עורכי דין תכנון ובניה ולא כולם באותה הרמה. על מנת להיות בטוח שבחרתם במשרד הנכון שינהל לכם את העסקה, יש לחפש המלצות טובות לאורך זמן. שטרית ושות’ הינו משרד מקצועי, מנוסה וותיק אשר מחזיק צוות מיומן של עורכי דין צעירים ונמרצים. כדאי לפנות ולקבל מידע נוסף וחשוב בנושא. לפני שאתם נכנסים לעסקה חשובה פנו אלינו.

מהו מנהל עיזבון ומתי נעזרים בו?

עורך דין מקרקעין

חלוקת רכוש לאחר פטירת מישהו קרוב היא לא פשוטה בעיקר שמדובר במצב רגיש ומורכב, במידה והיורשים יודעים בדיוק מה מגיע לכל אחד והם יכולים לחלק את הרכוש המשותף בניהם ללא מחלוקות וסכסוכים אז הם אינם צריכים מנהל עיזבון. ובכל זאת מתי כן נדרשת התערבותו של מנהל עיזבון? מה תפקידו ואיך זה בא לידי ביטוי בפועל?

מינוי מנהל עיזבון

ברגע שישנם חילוקי דעות ואי הסכמה בין היורשים פונים אל בית המשפט והוא ממנה מנהל עיזבון חיצוני שאחראי על כל נושא הירושה. במידה והיורשים מסכימים שמנהל עיזבון אכן ימונה לתפקיד ויפקח על חלוקת הירושה הם צריכים להגיש בקשה לרשם לענייני ירושה שבה הם מסכימים למנות מנהל עיזבון ואת שמו. חשוב להבהיר כי גם אותו מנהל עיזבון צריך להביע את הסכמתו לעסוק בנושא המדובר משום שהוא לוקח על עצמו חובות.

וברוב המקרים אישור מינוי מנהל עיזבון עובר ללא תקלות.

מנהל עיזבון קבוע ומנהל עיזבון זמני- מה ההבדל?

כאשר אדם נפטר ניתן לבקש מנהל עיזבון זמני וזה עד לאותו רגע שניתן צו ירושה, מנהל העיזבון הזמני לא מחלק רכוש או נכסים כי עדיין לא יודעים למי לחלק וכיצד.

לעומת מנהל עיזבון קבוע שעליו מוטלת האחראיות לחלק את הנכסים בין היורשים, לאחר שהוא מצבע זאת הוא מסיים את תפקידו כמנהל עיזבון ומגיש בקשה לבית המשפט בה מפורט מה הוא ביצע במהלך עבודתו.

חשוב לציין כי מנהל עיזבון מבקש שכר טרחה ולכן כאשר מחליטים בכל זאת לפנות למנהל עיזבון יש לקחת בחשבון כי הנושא אינו זול ויש להיערך לכך בהתאם.

חלוקת רכוש בין היורשים בסיוע מנהל עיזבון

בצוואה מפורטת חלוקת הרכוש בין היורשים . אבל מה קורה שאין צוואה ? במקרים כאלו הנכסים או הרכוש יחולקו בין היורשים לפי חוק הירושה . ישנם מקרים רבים ומורכבים בנושא חלוקת הרכוש ולכן במצבים כאלו מומלץ להיעזר בשירותיו של מנהל עיזבון בקיא שיידע לתת פתרונות ולהפיק את המקסימום מחלוקת הרכוש המשותפת.

יש לו מעט עלויות ומורדות בנושא חלוקת הירושה וברגעים קשים אלו על מנת לשמור על טיב היחסים בין היורשים וחלוקה שוות ערך בין כולם עדיף לנהל זאת עי גורם מקצועי ובקיא בתחום.

מה חייב להופיע בכל הסכם ממון?

הסכם ממון

בימינו תחום הגירושין תופס חלק נכבד מהנושאים הבוערים על סדר היום, לא פעם אנו רואים, שומעים ואפילו מכירים זוגות שהתגרשו. אז יש זוגות שמגיעים להסדר ומתגרשים בצורה יפה וטובה, אבל מה קורה כאשר המצב בין בני הזוג לא מסתדר וכל אחד הולך לדרכו, והפרידה אינה מסתיימת בטוב. ובכן יש פתרון שיכול לספק מענה ולתת לפחות הרגשה לשני בני הזוג שהם אינם יוצאים מהגירושין הללו בידיים ריקות. מדובר על הסכם ממון.

איך מבצעים הסכם ממון נכון?

הסכם ממון הוא בעצם חוזה המשמש קרקע יציבה לשני בני הזוג, בהסכם ממון מפורטים באופן מדויק הפרטים הבאים: רכוש משותף של בני הזוג, רכוש שהיה טרם הנישואין מה הכוונה לרכוש? חסכונות, דירה, חובות ועוד. ומה עושים זוגות שאינם מוגדרים נישואים אלא ידועים בציבור? ובכן גם לכך יש סעיף בחוק שיכול להגן על בני זוג אלו וניתן לערוך הסכם ממון באופן חוקי וכנדרש.

הסכם ממון צריך להתבצע בכתב ולא בעל פה , כך אם לצורך העניין אין לבני הזוג בתחילת הנישואין רכוש משותף אבל בעתיד כן יהיה, אם זה דירה, חסכונות ואפילו ירושה שהם יכולים לקבל . עורכים הסכם ממון כדי שבמקרה של פרידה הרכוש יחולק בצורה שווה ומקובלת על שניהם.

הסכם ממון מאושר ע”י בית הדין הרבני או בית משפט לענייני משפחה, ויש לערוך את הסכם הממון ע”י עורך דין הסכמי ממון במודיעין , אשר מכיר ויודע ומומחה בתחום. כך יוכלו בני הזוג להגיע להסדר מלא ומתאים לשניהם.

בהסכם ממון חשוב מאד שהפרטים וסעיפים ולו הקטנים ביותר יהיו מפורטים ומובנים ככל שניתן. כמו למשל: חלוקת רכוש משותף שבמהלך השנים כזוג נצברו רכוש זה יחולק באופן שווה לאחר הפרידה וגם בשלב כזה יש לפקט בצורה מדויקת מה כוללת החלוקה. במידה ויש לכל אחד מבני הזוג רכוש טרם הנישואין חשוב להכניס סעיף זה על מנת שלא ייצאו בידיים ריקות והרכוש יחולק בצורה הוגנת ושווה.

במידה ולאחד מבני הזוג יש עסק משלו גם זה צריך להיות אחד מסעיפי הסכם הממון.

הזכויות הסוציאליות שיש, וכן במידה וישנם חובות כאלו ואחרים גם הם צריכים להיכנס להסכם.

לכל זוג יש רכוש כזה או אחר בצורה שונה ולכן עורך דין לענייני גירושין צריך לדעת להתאים את הסכם הממון בצורה מדויקת לשני בני הזוג, כלומר לא יכול להיות מצב כזה שיש הסכם ממון בצורה מדויקת לזוג נוסף, צריך להתאים ולנסח חוזה בהתאם למצב, לנכסים וכן הלאה.

בהסכם יש לקבוע תאריך המקובל על שני בני הזוג בו ההסכם ייכנס לתוקף.

הסכם ממון- לא לעשירים בלבדהסכם ממון

כאשר שומעים את צמד המילים הסכם ממון המחשבה הראשונה שעולה זה שמדובר על הסכם שמיועד אך ורק לעשירים , אבל לא כך הדבר כיום נושא הסכם ממון הוא יותר מרלוונטי גם למעמד הבינוני וזוגות רבים שאינם עשירים עורכים הסכם ממון בניהם. מדובר בסוג של תעודת ביטוח שמספקת לזוגות עוגן ובעזרת הסכם שכזה הם יכולים במקרה של פרידה להמשיך הלאה לפחות מבחינה כלכלית.

דגשים לבחירת עורך דין מקרקעין

עורך דין מקרקעין

עורך דין מקרקעין הינו עו”ד אשר התמחה בחוקים ותקנות הקשורים לתחום הנדל”ן לרבות השכרה, איתור נכס, קנייה ועוד. יחד עם זאת בין השאר, עורך דין נדל”ן יכול לייצג קבלנים ואנשי מקצוע הזקוקים לייצוג משפטי בכל מה שקשור לתהליכי בנייה ונכסים. רכישת נכס היא אחד הצעדים המשמעותיים בחייו של אדם ולכן יש להיעזר בבעל מקצוע מן השורה. הנה כמה דגשים לבחירת עורך דין נדל”ן.

  1. הבנה במיסוי נדל”ן – עורך דין נדל”ן ששוחה בתחום ומבין את עולם המיסוי לעומק, יידע בדיוק כיצד לזרז תהליכים ולגרום לכמה שפחות תשלומי מס מהצד שלכם. לא תמיד הלקוח יודע איזו עסקה היא הכי נכונה עבורו מבחינה כלכלית ולכן עליכם לבחור עורך דין נדל”ן שתוכלו להתייעץ איתו בכל מה שקשור לנתוני המיסים ולבדוק מולו כיצד להתנהל שלב אחר שלב. התייעצות לגבי ענייני מיסוי יכולה לחסוך עשרות אם לא מאות אלפי שקלים במיוחד כאשר מדובר בנכס שני, שלישי או רביעי.
  2. חיבור אישי – אחד הדברים הכי חשובים כאשר בוחרים בעל מקצוע באופן כללי ובמיוחד עורך דין זה הנושא של התקשורת. זה חייב להיות מישהו שאתם מרגישים שאתם יכולים לסמוך עליו, מישהו אתם יודעים שיענה לכם על כל השאלות בלי לתת לכם להרגיש שהוא חייב לכם, מישהו שישמש עבורכם מודל מקצועי עליו אתם סומכים בעיניים עצומות.
  3. חפיפה – טרם אתם בוחרים עורך דין מקרקעין עליכם לבדוק שאכן לאותו עורך דין יש זיקה לתחום בו אתם פועלים ולשמו אתם זקוקים לעורך דין. הרבה פעמים יש עורכי דין שמתמקצעים בתחום מסוים ועוסקים רק בו ולכן זה מאוד חשוב לבדוק שקיימת חפיפה בין תחומי העיסוק של עורך הדין לבין מה שאתם מחפשים.

    מקרקעין

ועוד כמה טיפים…

  • היזהרו מהמלצות – לא תמיד עורך דין שחבר שלכם המליץ לכם עליו כי בשבילו הוא היה סופר מקצוען, יספק את אותו מענה גם לכם ולכן מאוד חשוב לבדוק את שלושת הקריטריונים אותם ציינו לעיל. הן בפן האישי והן בפן המקצועי יכולות לצוץ הפתעות, למרות שבחרתם את עורך הדין דרך המלצה שהגיעה ממישהו שאתם מאוד סומכים עליו.
  • ניסיון – בדקו היטב את הניסיון, הותק, השם הטוב והמוניטין של עורך הדין ואל תתנו למחיר במקרה הזה לקנות אתכם.
  • תבואו מוכנים – בדקו על התחום שלכם, בצעו מחקר שוק, זאת בכדי שתוכלו לשאול את השאלות הנכונות.

תחומי האחריות של עורך דין מקרקעין

עורך דין מקרקעין

עולם המשפטים מחולק לתחומים ותתי תחומים רבים. רוצים להבין טוב יותר מהם תחומי האחריות של עורך דין מקרקעין? המשיכו לקרוא! תחומים במשפטים לפניכם רשימה מקוצרת … להמשך קריאה