חימום תת רצפתי חשמלי – העתיד כבר כאן

קר בחוץ – חם בפנים. מזגן, רדיאטור, מפזר חום ותנור חשמלי הם פתרונות חימום ידועים לבית שלכם. לכל אחד מהם היתרונות והחסרונות שלו, אך אלו ללא ספק הפתרונות הנפוצים ביותר הקיימים היום בשוק. אך האם הם גם הטובים ביותר? התשובה היא חד משמעית לא. ככל שהזמן יעבור, נתח גדול מהם יופנה לדבר הגדול הבא: החימום התת רצפתי החשמלי. טכנולוגיה מתקדמת לצד אסתטיקה גבוהה, צריכת חשמל נמוכה יחסית ובעיקר, תחושה נפלאה ונהדרת בבית.

אם עדיין לא שמעתם על החימום התת רצפתי או שאתם לא לגמרי מבינים מה זה אומר, המאמר הזה הוא לחלוטין עבורכם.

במדינות רבות מסביב לעולם המאופיינות במזג אוויר קר מאוד, כמו למשל בקנדה, החימום התת רצפתי כבר שנים משמש כפתרון החימום המוביל. מדובר במערכת שמותקנת מתחת לריצוף כך שלא רואים אותה כלל בבית, והיא מפזרת חום בצורה נעימה, שקטה ויעילה בכל החדרים בבית.

מכירים את תחושת המחנק המתקבלת כשיושבים זמן רב בחורף עם מזגן על מצב חימום? אז התחושה הזאת לא קיימת בכלל במערכת התת רצפתית החשמלית.

למערכת זו יתרונות רבים. הנה הסבר קצר על כל יתרון:

רעש– מדובר במערכת שקטה. כל התשתית והמנגנון שלה כאמור נמצא מתחת לריצוף. שלא כמו מזגן, אין לה מנוע שתלוי על קיר הבית ואתם לא שומעים את פעולת המדחס בכל רגע שהוא נכנס לעבודה מחדש כשירדה קצת הטמפרטורה.

אסתטיקה– עם החימום התת רצפתי החשמלי, אין לכם שום גוף שתלוי על הקירות כמו מזגן. אין לכם שום אלמנט גדול באמצע החדר כמו מפזרי חום או תנורים חשמליים ולא פחות חשוב, אין כבלים חשופים על הקירות או משתלשלים על הרצפה. הכל כאמור נמצא מתחת לריצוף.

חום אחיד ונעים– החום שמתפזר ברחבי הבית הוא חום נעים ולא חונק. אפשר להעביר איתו ימים שלמים מבלי הצורך “לאוורר את הבית”.

עלויות– נכון, ההתקנה הראשונית אמנם יקרה, אבל הטכנולוגיה החכמה שלו מאפשרת חסכון בצריכה השוטפת.

אם אתם מתלבטים לגמי פתרון חימום לבית, החימום התת רצפתי החשמלי הוא הפתרון המומלץ ביותר.

סולר להסקה + מחיר נפט לחימום ביתי

תאורה לסלון

סולר להסקה או אחד החומרים היותר חסכוניים והזולים יותר בשוק סוגי הדלק. לעומת זאת, מחיר נפט לחימום ביתי יכול לעלות בחלק מהאזורים זול יותר, ובחלק יקר יותר. מה משפיע על המחירים הללו בשוק העולמי?

תוצרת הנפט

הנפט נוצר כתוצאה מפלנקטונים שמתו לפני אלפי שנים ונמצאים עמוק בתוך האוקיינוס. הנפט מופק מהם במספר שיטות, אך כמות הנפט הינה כמות מוגבלת, כך שהחיסכון בו צריך להיות גדול מאוד, אך עדיין ישנם מספר פתרונות לכך, והם ידידותיים לסביבה ומאפשרים לנפט לשרוד זמן רב יותר

מהם השיטות לחסכון בנפט וכיצד נוצר מכך סולר להסקה?

השיטה העיקרית הוא הפיכתה של הנפט לסולר, מה שהוריד את מחיר נפט לחימום ביתי בצורה משמעותית. אל תוך הסולר מוסיפים חומרים שונים שהופכים אותו לצמיגי ושמנוני, כך שהוא איכותי יותר מפעם. השמנוניות הזאת מבעירה את הסולר בצורה טובה יותר. החומר שנוסף על כלל החומרים בסולר בעבר היה גופרית, אך עם הזמן גילו כי הוא פוגע באוזון ובאיכות הסביבה שלנו, ולכן הורידו את כמות הגופרית. עם הזמן מצאו תחליפים לגופרית שהביאו לפתרון טוב, ולשמירה על איכות הסביבה.בית ירוק

כיצד מחיר נפט לחימום ביתי זול וחסכוני יותר מחשמל?

החשמל מזהם את הסביבה בכמה דרכים, היצירה שלו עדיין לא ב-100% ירוקה, והשימוש בו הוא הרבה יותר תדיר מנפט וסולר. הייצור של החשמל הוא גדול גם בגלל הצרכנים הרבים שמשתמשים בחשמל. מכשירי החשמל בבית שמחממים את חלל החדר שלכם הם לא בריאים, לא חסכוניים ובזבוז גדול של כסף. הסיבה לבזבוז הכסף הוא בגלל צריכת האנרגיה הרבה שהם לוקחים. לעומת זאת, נוזל הסולר קל לחימום, אך קשה להצתה, ולכן כאשר הוא מועבר בצינורות הבית ומחמם את הבית, הוא נמשך לאורך זמן גדול יותר.

5 כלי גינון חובה בכל בית עם גינה

גינון לבתים פרטיים

אם אתם רוצים לטפח גינה ביתית יפה ונעימה שתהפוך לחלק בלתי נפרד מהבית, חשוב שיהיו לכם כמה כלי גינון בסיסיים שחשוב שיהיו בכל גינה. אבל אילו כלים צריך? ומאיזה איכות? כל התשובות והמידע בהמשך.

כלי גינה לגנן החובב

גננים חובבים יכולים להסתפק בדיוק ב 5 כלי גינון וזאת כדי לטפח ולעבוד בגינה שלהם בכל עונות השנה ובצורה בטוחה. אבל מהם הכלים הבסיסיים?

חרמש – חרמש הוא אחד הכלים הבסיסיים והחשובים שיעזרו לכם להכין את הגינה לשתילה וזריעה, לפנות את הגינה משיחים וקוצים, ובהמשך לעצב את הגינה בקלות. כאשר אתם רוכשים חרמש חשוב שהוא יהיה איכותי, שקל לעבוד עמו וכזה שעומד בכל תקני הבטיחות.

מגזמה  – כדי לעבוד בצורה טובה בגינה חשוב שתהיה לכם מגזמה. המגזמה תסייע לכם לגזום שיחים , צמחים, ענפי עצים והיא תעזור לכם לטפל בצמחייה בצורה יעילה וטובה.

את חפירה וקלשון – את חפירה הוא כלי עבודה מעולה למי שרוצה לחפור בגינה גומות או להוציא שתילים שאינם מתאימים מהאדמה. קלשון יעזור לכם להפוך את האדמה ולטפל בה.

סט של מקלטר, מעשב ומעדר – כל גנן מתחיל שרוצה לטפל בעציצים, שתילים, עצים ושיחים חייב שיהיה לו סט כזה שבאמצעותו ניתן להפוך שטחי אדמה קטנים, לטפל באדניות, להעביר ייחורים, לפנות את הגינה מעלים, כמו גם לבצע את הפעולה החשובה של עדירת האדמה.

מרססי דשן – כדי לשמור על הצמחים שלכם נקיים מפטריות וחרקים, חשוב לרכוש מרסס דגם בנפח של לפחות 16 ליטרים. כיום ישנם מרססים שמאפשרי ריסוס בצורה יעילה ועבודה רציפה בגינה. עוד ניתן לרכוש מרססים המותאמים לסוג הטפילים שבגינה ובכמויות קטנות יותר.

כיצד ניתן לתחזק את הגינה?

אם יש לכם את כלל הכלים הבסיסיים, חשוב לתחזק את הגינה על ידי טיפול נכון בצמחים ועשיית מחקר על זמני השקיה,  קור וחום (תוך הוספת טפטפות), עוד יש לדאוג לריסוס מתאים נגד חרקים והפיכת וריענון האדמה מידי עונה. בכך תוכלו ליהנות מגינה מטופחת, יפה  ונעימה.