למה חשוב לבצע בדיקת דירה ברכישת דירה חדשה מקבלן

כל מי שרכש אי פעם דירה יודע שעליו לעבור שורה ארוכה של אנשי מקצוע – קבלנים, מעצבי פנים, אדריכלים ועוד. אך מרוב כל האישורים, מילוי הטפסים וההוצאות הכספיות אנו שוכחים לבצע בדיקת דירה והליקויים מתגלים רק לאחר מכן. אם אתם רוצים למנוע עוגמת נפש ולחסוך מעצמכם טרטורים ותביעות, חשוב לפנות למהנדס מקצועי כדי לאתר את הליקויים בבית.

לפני שסומכים, בודקים

ישנם אנשים אשר קונים דירות מקבלנים מבלי לבדוק את הדירה לפני כן. הם סומכים על הקבלנים או על הדיירים הקודמים ואינם מודעים לכך שעלולים להיות ליקויים בדירה. מסיבה זו, חשוב לבצע בדיקת דירה מקבלן ולאתר ליקויים בזמן. אלה כמה נזקים וליקויים שעלולים להתגלות בדירה:

  • ליקויים באיטום הדירה – מים בחוץ הם דבר נפלא. אין כמו לשבת מתחת לשמיכת פוך ולשתות שוקו חם כשהגשם מטפטף לו בחוץ. אבל מה קורה כשהגשם חודר דרך הקירות אל שטח הבית שלכם? או אז יש צורך להזמין מומחה אשר יספר לכם כי בדירה יש בעיית איטום. אם אתם מעוניינים למנוע את הבעיה מראש, חשוב לקרוא למהנדס כדי שיוכל לבצע בדק בית.
  • כשהביוב נסתם – וזה מאוד לא נעים. לא רק שיש ריח רע אשר חודר אל הבית שלכם, אלא שמי הביוב העכורים עולים על גדותיהם ישר אל כיור המטבח שלכם. מהנדס מקצועי יכול לבדוק את מצב הצנרת שלכם, לאתר את כל הליקויים ולחסוך לכם טלפון לאינסטלטור.
  • ליקויים בבנייה – כל בניין עלול לסבול מליקויים כלליים בבנייה, אם הוא לא נבנה לפי האישורים המתאימים. המהנדס בודק את רמות הקרינה בבניין, את מערכת החשמל ובודק אם אין ליקויים כלליים. שכן, לפי החוק החדש היום הבניין צריך להיות חזק דיו כדי לעמוד בפני זעזועים כמו רעידת אדמה.

לישון בראש שקט

רק לאחר שקראתם למהנדס לצורך ביצוע בדיקת דירה מקבלן, תוכלו באמת להיכנס לדירה בבטחה ולדעת שאתם מוגנים. משום כך, חשוב להשקיע בבחירת מהנדס מקצועי שעוסק בתחום הבנייה וההנדסה האזרחית במשך שנים רבות. בדרך זו, הדירה שלכם תוכל לעמוד בפני פגעי הטבע ולשמש אתכם במשך זמן רב.

 

אינסטלטור לשאיבת ביוב במרכז

כאשר הביוב נסתם כל מערכת האינסטלציה בבית נכנסת למצב שביתה. אין אפשרות להשתמש בכיורים השונים, ועל מקלחת אין בה לדבר. ישנן דרכים שונות לפתור את בתקלה והשימוש באמצעים מסוימים תלויים בחומרת התקלה. אחת הדרכים לפתרון הבעיה הינה שאיבת הביוב באמצעות ביובית. הביובית היא משאית אשר מצוידת במיכל ענק ששואב בעזרת צינור את תכולת הביוב וגורם לפתיחתו המהירה. הביובית  היא טכנולוגיה פשוטה למדי ומשתמשים בה רק במקרים של סתימה רצינית. בדרך כלל עושים בה שימוש ברחוב כשמדובר בסתימה קו ביוב ראשי, אך ישנה גם אופציה לביובית קטנה שמיועדת לשימוש בבתים פרטיים.

אם אתם מחפשים אינסטלטור בתל אביב אז כדאי שתבררו שיש לו את הידע והניסיון המתאים על מנת לאתר את התקלה ולטפל בה באופן מקצועי. כאמור סתימה בביוב עלולה להשבית את כל מערכת האינסטלציה של הבית או הבניין, לכן צריך לעלות על התקלה במהירות ולהחליט באיזו דרך לפתור אותה.

להקדים תרופה לסתימה

כל סתימה מתחילה ממשהו קטן שבעקבותיו הולכת ונסתתם המעבר בצינורות הביוב. לפני שמתרחשת סתימה אפשר לנסות למנוע את היווצרותה מלכתחילה. ניתן להימנע מהשלכת מזון ושומן אל מערכת הביוב, לנקות אותו באמצעים ביתיים מידי פעם, להשתמש במכסים בעלי חריצים שמונעים כניסה  של שיער ולכלוך אל תוך הביוב. יש לציין שהחומרים שנמכרים הרשתות הינם מסוכנים ויש להשתמש בהם רק על פי ההוראות.

שיטה נוספת, מקצועית יותר ואף מומלצת היא לבצע בדיקה תקופתית על ידי איש מקצוע שיגיע ויבדוק את מערכת הביוב. בדיקה כזו תמנע מקרים של סתימה ושמור על שגרה שקטה ונינוחה. אינסטלטור רמת גן  יצלם את קווי הביוב באמצעות רובוט משוכלל ויגלה היווצרות של סתימה או התחלה של סתימה. כאמור,  כל סתימה מתחילה ממשהו קטן.

ואם יש פיצוץ בצינור

חוץ מסתימות ישנן עוד תקלות רבות אשר עלולות להפתיע אותנו. אינסטלטור בגבעתיים ידע להתגבר על כל תקלה קלה כחמורה ולהחזיר את המצב לשגרה. לאחר שהתקלה תוקנה כראוי כדאי מאוד לשמור את המספר בעל המקצוע ולהמליץ עליו לחברים אשר נתקלים בבעיה.

ניקוי דירה לפני או אחרי שיפוץ?

אם אתם מחליטים לעבור דירה בין אם זה סיום חוזה שכירות או מעבר לדירה חדשה שקניתם, אתם חייבים להשאיר את הבית נקי בין אם זה לפני או אחרי שיפוץ. כל אחד שנכנס לדירה חדשה נכנס לדירה נקייה וצבועה, כי כך נהוג להשאיר דירה נקייה מסודרת וצבועה על מנת שהדייר שנכנס אליה יכנס בהרגשה טובה. אז רגע לפני שאנחנו נכנסים לדירה חדשה האם כדאי לנו לנקות את הדירה לפני הכניסה או אחרי השיפוץ? על שאלה זאת ננסה לענות במהלך הכתבה הבאה.

ניקוי דירה לפני המעבר האם זה הכרחי?janitor-100340_1280

מי לא נתקל בחייו במעבר בין דירות בין זה בשכירות או כניסה לדירה חדשה שקניתם. המעבר בין הדירות מצריך הרבה תעצומות נפש לצד מחשבות על ניקיונות הדירה בטרם נצא ממנה. אם מדובר על דירה בשכירות שאין צורך בשיפוצים כלשהם, ניתן לנקות אותה ואף לצבוע אותה לפני שאתם יוצאים מהדירה לדרך חדשה. אך במידה ומדובר על דירה שצריכה לעבור שיפוץ מומלץ לנקות לאחר השיפוץ כי מימלא אם ננקה לפני יישאר לנו לכלוך שוב מהשיפוץ שעברה, לכן במצב כזה עדיף לנקות לאחר השיפוץ על מנת שלא ננקה כפול את הדירה.

מה כולל ניקוי דירה אחרי שיפוץ?

את ניקיון הדירה ניתן לבצע בשני דרכים שונות או בעצמנו או ע”י חברת ניקיון. אם מדובר על דירה קטנה שניתן להשתלט עליה עדיף שאנחנו נעשה את הניקיון, אך אם מדובר על דירה גדולה שאין לנו זמן לנקות אותה עדיף להיעזר בשירותי חברת ניקיון שתשאיר את הבית נקי ומצוחצח תוך זמן קצר וצבוע וכך תחסוך לכם כאבי ראש מיותרים. הניקיון כולל מרכיבים שונים ורבים במהלך העבודה שכולל בין היתר לכלוך של שאריות חומרי גלם שונים, אבק, שאריות צבע ועוד. חברת הניקיון מגיעה עם כל חומרי הניקיון השונים ומכשור מיוחד על מנת לקרצף את הבלטות שלכם עד שיבהיקו.

למה כדאי לנקות לאחר שיפוץ?

עדיף לנקות לאחר שיפוץ מכיוון שלאחר שיפוץ יש יותר ניקיון, אשר מצריך אותנו ניקיון יסודי יותר מאשר ניקיון לפני שיפוץ. לכן על מנת לא לנקות כפול במידה וביתכם במצב של שיפוץ עדיף לעשות את הניקיון לאחר שיפוץ. לאחר שיפוץ נשארים שאריות של לכלוך על המרצפות, טפטופי צבע שונים, לכלוך מאחורי מוצרי חשמל שלא ידענו על קיומו כמו למשל מאחורי המקרר. עם חומרי ניקוי איכותיים ומכשור מקצועי חברת הניקיון תשאיר לכם את הבית מצוחצח ונקי ממש כפי שנכנסתם אליו.

אינסטלטור בראשון לציון

אינסטלטור בראשון לציון מספק שירותים רבים, ובהם איתור נזילות, התקנת דודי שמש, ניקוי מרזבים – ובפרט הוא מרבה לבצע פתיחת סתימות. פעולה זו של פתיחת … להמשך קריאה