כיצד מעצבים דירה קטנה?

אם יש לכם דירה קטנה אין זה אומר שלא ניתן לעצב אותה או להקנות לה מראה פרקטי ואף גדול יותר. כיום באמצעות כמה טריקים ושימוש בחפצים נכונים וריהוט נכון – ניתן להפוך כל דירה לממלכה קסומה שכל אחת ואחד ייהנו לגור בה. אז כיצד ניתן לעצב דירה קטנה לבד? כמה טיפים בהמשך.

שימוש בגווני קירות נכונים – כאשר אתם מתחילים לעצב את הדירה, רצוי עוד לפני שאתם מתחילים להכניס אליה חפצים: לבחור צבע קירות נכון. חשוב לדעת כי בחללים קטנים יש לבחור בצבעים בהירים כמו לבן ביצה, לבן אפור, לבן קרם ועוד כדי שהדירה שלכם תראה גדולה יותר. אם אתם אוהבים צבעים עזים, תוכלו להוסיף אותם במערכות ישיבה בוהקות, בהדומים בצבעים צבעוניים ושלל חפצים שיקנו עניין לדירה שלכם.

תאורה מתאימה – התאימו את התאורה לדירה שלכם. השתמשו בתאורה צמודת קיר כדי שהתאורה לא תתפוס חלל גדול בדירה, והצמידו כמה שניתן את המנורות לתקרה. אם אתם רוצים להוסיף אופי לדירה: תוכלו באמצעות הנחת מנורת שולחן מעניינות על שידות ליצור מראה נעים בדירה.

מוצרי טקסטיל – הוסיפו לדירה שלכם מוצרי טקסטיל. הוסיפו וילונות יפים אך לא כבדים מידי, פרסו כיסוי מיטה על גבי המיטה בדירות שיש בהן רק חדר אחד שינה להקניית מראה מסודר לדירה, והניחו כריות צבעוניות על הספה שיקנו את החמימות הדרושה לדירה.

מזגן מעוצב – אנשים שחיים בדירות קטנות מחפשים פעמים רבות אחר הדרך לחמם או לקרר את הדירה מבלי שאמצעי החימום יתפוס מקום רב בדירה. בשל כך ניתן לבחור לחימום וקירור הדירה מזגן מעוצב שמאפשר קירור וחימום הדירה בצורה מעולה, תוך קבלת אלמנט מעוצב וקומפקטי יחסית בדירה.

חללי אחסון – השתמשו בחללי אחסון על מנת לאחסן חפצים בצורה יעילה יותר בדירה. כיום ישנן ספות בעלות חללי אחסון נוחים, מיטות אשר מתחתיהן ישנם ארגזי אחסון, ארונות הזזה שלא תופסים מקום רב בדירה, ואף קופסאות אחסון נוחות שניתן להניח על גבי ארונות. בכך תוכלו להקנות כמה שיותר מקום למחייה בדירה שלכם תוך אחסון מסודר וחכם יותר.

חימום רצפתי- האם מתאים בכל שלב של הבית או שכדאי לחכות עם זה?

אם הגעתם כבר לכאן, כנראה כבר שמעתם על כל היתרונות המטורפים של החימום התת רצפתי, אותו פתרון חימום שהוא באמת לא פחות ממושלם. את הפתרון הזה ניתן לראות בעיקר במדינות צפון אמריקה כמו ארצות הברית וקנדה, אך הוא עשה עליה בשנים האחרונות ויותר ויותר בתים מעדיפים אותו מאשר כל פתרון חימום אחר על אף העלויות הכרוכות בו. האמת? אפשר להבין למה. לחימום רצפתי יש חסרון אחד בלבד: המחיר שלו. מחיר עלויות ההתקנה אינו זול וזאת הסיבה העיקרית שמרתיעה את מרבית האנשים ששוקלים להתקין את החימום הרצפתי. אם מתעלמים לרגע מנושא המחיר, אז אין ספק שמכל פתרונות החימום מדובר במערכת המתקדמת, הירוקה והאפקטיבית ביותר.

למרות זאת, לא בטוח שהיא נכונה בכל שלב, בעיקר בשל העלויות הגבוהות שלה. נסביר.

אם אתם גרים כבר בנכס קיים, התקנה של חימום רצפתי כרוכה בפירוק הרצפה והתקנת המערכת מתחת לריצוף. נכון, זה לא סוף העולם, אבל במקרים רבים זה יכול להעיק. לכן, את החימום הרצפתי, בהנחה שהמחיר אינו מרתיע אתכם, מומלץ להתקין במצבים הבאים:

  1. אתם עושים שיפוץ מאסיבי בבית וזאת הזדמנות- אם אתם שוקלים להרים את הריצוף ולהתקין חימום רצפתי בנכס קיים מבלי לעשות שיפוץ וזה רק כי הפתרון מצא חן בעיניכם, אבל עוד שנה או שנתיים תרצו למכור, אז די חבל על הכסף שלכם. לעומת זאת, אם אתם מתכננים שיפוץ מאסיבי ויודעים שיש לכם עוד שנים ארוכות בבית, בהחלט שווה לנצל את ההזדמנות הזו ולהתקין את המערכת. כנ״ל אם אתם מתכננים להחליף צנרת. שווה לנצל את הצ׳אנס ולהתחדש בחימום רצפתי.
  2. אתם בונים עכשיו בית חדש- במצב בו אתם בונים בית חדש לגמרי, בין אם זאת דירה חדשה או בית פרטי, זה הזמן הטוב ביותר להתקין את החימום הרצפתי. גם עבודת ההתקנה תיבלע ממילא בעבודות הבניה ולא תרגישו את ההשפעה שלה ביום יום שלכם, וגם תכנסו לבית חדש עם מערכת חימום שהיא לא פחות ממושלמת.

לסיכום, חימום תת רצפתי, ניתן ואפשר להתקין בכל שלב, אבל אם פחות בא לכם על בלאגן בבית קיים ואתם לא מתכננים שיפוץ, חכו עם המערכת הזאת למועד אחר.

כיצד אפשר לקרר את הבית בצורה יעילה?

בחודשי הקיץ אנו זקוקים ברוב אזורי הארץ לקירור הבית, לכן רבים מאתנו מחפשים אחר הפתרונות הטובים והיעילים ביותר לקירור החלל. הפעלת מכשירי חשמל לקירור הבית, כפי שרבים בוודאי יודעים יכולה להוליד חשבונות חשמל גבוהים במיוחד, ולכן חשוב להכיר את מכשירי החשמל שמאפשרים קירור יעילות וחסכון.

אז מהם אותם מכשירים שניתן  לקרר עמם את הבית?

מאוורר תקרה מעוצבמאוורר תקרה מעוצב הוא המילה האחרונה בקירור הבית, העסק, וכל חלל שבו יש צורך בקירור וצינון האוויר. באמצעות מאורר תקרה כזה ניתן ליהנות ממאוורר שניתן לכוון את התרמוסטט שלו לטמפרטורות שונות, ובכך ליהנות ממשב אוויר נעים וצונן.

עוד ניתן ליהנות ממאוורר תקרה מטכנולוגיה מתקדמת שמאפשרת תכנון לוח זמני קירור תוך יכולת לכבות את המאוורר מרחוק.

בנוסף מאווררי תקרה חכמים הם כאלה שמווסתים את זרימת האוויר, נכבים כאשר אין אנשים בחלל, ומורידים בהדרגה את מהירות סיבוב הכנפיים שלהן בהתאם להגדרות הנוחות של האנשים הנמצאים בחלל. בכך ניתן ליהנות מאוורר חסכוני, יעיל ומעוצב.

מזגן חסכני – אחד המזגנים החסכניים ביותר שיש כיום הם מזגני אינוורטר. מזגנים מסוג זה מאפשרים המרה ושינוי של מהירות המדחס שמפעיל אותם וזאת על מנת שהמזגן ישמור על טמפרטורה אחת נוחה בחלל. מזגנים אלה נחשבים יעילים יותר משום שהם יכולים לחסוך בחשמל והם כאלה שנחשבים גם ידידותיים יותר לסביבה וקומפקטיים יותר.

מאוורר תעשייתי – מאוורר תעשייתי הוא דרך נוספת שניתן לקרר את הבית תוך דגש על חסכון. מאוורר תעשייתי מתאים בדרך כלל לבתים פרטיים, כאשר את המאוורר ניתן להפעיל על שטח גדול ובכך אין צורך להדליק מזגנים בכל חלקי הבית.

עם זאת חשוב לדעת כי עוצמת הרוח של מאורר תעשייתי הינה גבוהה במיוחד, ולכן לעיתים הוא עלול לא להתאים למיקום שבו הוא הוצב. לכן חשוב לבחור במאוררים תעשייתיים שיש בהם את היכולת לווסת בצורה קלה את הטמפרטורה.

אז אם אתם רוצים לצנן את הבית או כל מקום שבו חם במיוחד, זה הזמן לבחור אמצעי חימום יעיל וחסכני.

 

חנות וילונות שתמצאו בה תמיד את מבוקשכם

חנות וילונות

אתם תוהים איך תוכלו להכניס צבע ועניין לעיצוב הבית?רוצים לעשות הכול כדי לשמור על הפרטיות שלכם, לקבוע כמה שמש תיכנס וגם לעצב נכונה על חלל … להמשך קריאה