רכישת קרקע להשקעה באזור השרון בישראל – האם כדאי?

אזור השרון נחשב כיום לאחד מהמיקומים האטרקטיביים ביותר לרכישה של קרקעות להשקעה. יש לאזור יתרונות רבים שהם אלו ההופכים את המקום למבוקש ביותר. היתרונות שבאזור … להמשך קריאה

כיצד התחדשות עירונית מעלה את ערך הנדל”ן

ניהול פרויקטים בבניה

כניסת אוכלוסיה חדשה – צעירה ובעל הכנסה, כניסת עסקים חדשים ואפילו תשתיות: כל אלה הם חלק מהתחדשות עירונית שמעלה את ערך הנדל”ן בשכונה.

גדול יותר – יקר יותר

כאשר מחדשים בניינים, בתים ודירות, לרוב גם מגדילים אותם.
יותר שטח, פירושו ערך רב וגבוה יותר למבנים החדשים, אבל לא רק:

  • כאשר ישנם יותר ויותר נכסים גדולים ויקרים בסביבה מסוימת, גם ערכם של הנכסים הישנים והקטנים עולה.

אולי לא באותו גובה או אחוז, אבל היות והסביבה הופכת יקרה ומבוקשת יותר, גם ערכם עולם.

מודרני יותר – יקר יותר

סיבה נוספת שבגללה מחדשים נכסים, היא הצערה שלהם מבחינת התאמה לדרישות טכנולוגיות וסגנון חיים.

  • גם כאן, נכסים מחודשים אלה הופכים מבוקשים ויקרים יותר, או אז הם משפיעים על הנכסים שלצידם והופכים אותם לנדל”ן מבוקש יותר.

תשתיות טובות יותר – ערך גבוה יותר

לא רק יזמים ואנשים פרטיים מחדשים את הנכסים שלהם, גם הרשויות המקומיות עושות כך.

  • בגלל כניסתם של תושבים רבים יותר לגור בתא שטח מסוים, יש לחדש את התשתיות ולהגדיל אותן.

למשל: אי אפשר לספק ביקושי חשמל למבנים בני עשר קומות ויותר, על תשתית שהתאימה לשכונה של צמודי קרקע או בניינים בני שלוש קומות.

חייבים לסדר גם את תשתית המים והביוב, לטפל בהסדרי התנועה והכבישים, וכל אלה מחדשים את השכונה ומעלים את ערכה מבחינה נדל”נית.

יותר ביקוש –  אוכלוסיה חדשה

  • ברגע שיש יותר שטח לנכס ממוצע, ברגע שהוא מתאים יותר לחיים המודרניים וברגע שהתשתית סביבו טובה ואמינה יותר, הוא מושך אוכלוסיה חדשה.

ברוב המקרים זו תהיה אוכלוסיה די צעירה, אבל מבוססת; בעלי הכנסה קבועה, מעמד בינוני ויותר – בהתאם לסביבה ולגודל הדירות.

  • אלה אנשים שאנשים אחרים רוצים לגור בסביבתם, והם מעלים את הביקושים והמחירים.

בנוסף, לאוכלוסיה החדשה הזו יש צרכים ודרישות – וביקוש מביא מסחר:

ומה זאת אומרת ‘מסחר’?

מסחר כוונתו חנויות חדשות, מסעדות ומקומות בילוי, רשתות שיווק ומסחר ונותני שירותים שונים – מספרים ועד פסיכולוגים, ועסקים אחרים שאפילו עובדים מהבית.

  • היות ויש ביקוש חדש לשטחי מסחר, נכנסים לאזור יותר ויותר יזמים, שבונים שטחי מגורים משולבים או יוזמים בניה מסחרית.

אלה מוכנים לרוב לשלם יותר עבור נכסים שדורשים שיפוץ או מועמדים להריסה, וערכם של אלה – עולה.

לסיכום: התחדשות עירונית כגון פרויקטים של פינוי-בינוי או תמ”א 38 לסוגיה היא חלק חשוב ביצירת ערך לנדל”ן. כדאי וחשוב לברר תוכניות עירוניות שונות, לפני שמשקיעים בשכונה מסוימת או פוסלים אותה על הסף.

סוכנויות נדל”ן להשכרה או השקעה בנכסים, מחפשים ומוצאים באתר b144

מס על שכר דירה – מהו גובהו?

מכירת נדל"ן

כאשר בוחנים סוגיות שנוגעות אל מיסים ודברים דומים יהיו צורך להבין כי מדובר על עניין שאיננו קבוע והוא יהיה תלוי בהרבה גורמים שונים לפיכך יהיה כדאי לוודא כי בוחנים כל מקרה לגופו וזאת על מנת להבין ובצורה הטובה ביותר שישנה על מה מדובר בעצם. כל אחד מכם שידע להיעזר בבעלי המקצוע הנכונים יוכל להיות בטוח כי זה יהיה הצעד החכם והטוב ביותר שהוא יוכל לבצע בעצם.

סוג הדירה וגובה שכר הדירה – בעל קשר ישיר

במידה ויש לכם עניין לדעת את המס על שכר הדירה אזי תצטרכו קודם כל לדעת מהו גובה שכר הדירה. לאחר מכן תוכלו לגשת אל הגורמים הרלוונטיים שעוסקים בסוגיות המס וזאת על מנת לדעת בוודאות את האופציות השונות שלמולכם. כל אחד אשר יעשה זאת יוכל להיות בטוח כי זו תהיה הדרך הנכונה לפעול לפיה וזאת באופן וודאי לחלוטין.

לא לשלם מס מיותר – תמיד מומלץ לבחון היטב את הסוגיה

על מנת שלא תהיו במצב לפי אתם נאלצים לשלם מס ושלא לצורך כל שתצטרכו לעשות יהיה לוודא כי אתם בוחרים בשירותי חברה אמינה אשר תוכל לסייע לכם בדבר כולו. בעזרת החברה הנכונה תוכלו לדעת בדיוק את גובה המיסים שעליכם לשלם וזאת בהתאם למצב הספציפי. כך בעצם יתאפשר לכם להיות רגועים לחלוטין בנוגע למה שאתם נאלצים לשלם, דבר שללא ספק יאפשר לכם להשיג מענה הולם לחלוטין זאת ביחס למצב בו אתם נמצאים. אז למה אתם מחכים בעצם? הרי בסך הכל מדובר על עניין פשוט במיוחד.

לפעול בהקדם – להימנע מסיבוכים

כאשר מדובר על סוגיות כמו מיסים אזי יהיה מומלץ לפעול ובצורה המוקדמת ביותר וזאת על מנת לבחון את שעליכם לשלם. הרי זו תהיה הדרך המקצועית מצד כל אחד מכם להביא למצב לפיו לא תצטרכו לשלם שום קנסות. הרי ללא ספק לא יהיה לכם עניין בזה ותוכלו להיות יותר מאשר בטוחים בכך. אז למה אתם מחכים בעצם עם העניין? התחילו לפעול ובהקדם וזאת לשם מציאת המענה הנכון!

חברות אחזקה בירושלים – וקבלת שירותי ניקיון לבניין שלנו

חברות אחזקה בירושלים

 

מגורים בבניין דירות משותף יכולים להיות מאתגרים מאוד ורווים במתחים בין דייר הבניין השונים. כאשר אנחנו רוצים להפוך את אווירת המגורים שלנו לנעימה כדאי לנו לשכור חברה מקצועית שתהיה אחראית על אחזקת הבניין שלנו. חברות אחזקה בירושלים יכולות לבצע עבודות תחזוקה שוטפות בבניין שלנו כך שהוא יהיה נקי והגייני יותר למגורים. היתרון של שכירת חברה מקצועית הוא שחברה זו יכולה לספק לנו את כל שירותי האחזקה שאנחנו צריכים לבניין שלנו באופן מסודר, אחיד ואחראי לכל אורך ימות השנה.

אחזקה וניהול איכותי של מבנים

חברות אחזקה בירושלים יכולות להיות אחראיות עבורנו לנושא של אחזקה וניהול איכותי של המבנה שלנו. אחזקה וניהול של מבנים דורשת אחריות רבה וידע רב מבחינה מעשית. ניהול של בניין דורש עבודות תחזוקה לצנרת של הבניין, לחשמל שלו, לגג שלו ולכל שטחי המגורים המשותפים בו. באמצעות פנייה לחברת אחזקה נוכל לישון טוב יותר בלילה בידיעה שהבניין שלנו בטוח ומוגן ושהיא יכולה לספק לנו את תנאי המגורים הטובים ביותר שאנחנו צריכים. כאשר תנאי המגורים שלנו טובים אנחנו יכולים ליהנות מאיכות חיים טובה יותר ומתחושה גוברת של ביטחון אישי. השקעה בבחירה של חברת אחזקה וניהול מבנים איכותית תאפשר לנו לשדרג את תנאי המגורים שלנו.

מתי יש לפנות לחברת אחזקה?

כדאי לנו לפנות לחברות אחזקה בירושלים כאשר אנחנו רוצים להיות בטוחים שהמבנה שהוא בבעלות פרטית שלנו נמצא במצב טוב. שמירה על איכות המבנה שלנו חשובה מאוד כי היא יכולה לשדרג את איכות הנכס שלנו ולהפוך אותו לנכס יוקרתי יותר – כך כאשר יבוא יום ונרצה למכור אותו או להשכיר אותו נוכל לעשות זאת תמורת מחיר גבוה ומשתלם במיוחד. כאשר אנחנו שוכרים חברת אחזקה ייחודית חשוב שנשים לב מה ההמלצות שיש עליה והאם אנחנו מסתדרים טוב עם העובדים שלה. ככל שנסמוך יותר על העובדים של החברה כך נוכל להאציל להם יותר סמכויות ואיכות הניהול שלהם של הנכס שלנו תהיה ברמה גבוה יותר.

 

בנוסף מאמר זה עשוי לעניין אותך 

איך בוחרים את הדירה המתאימה לצרכים וליכולות הפיננסיות?

תוכנה לניהול ועד בית

אחת השאלות הנפוצות ביותר בקרב מתעניינים ברכישת נכס למגורים, היא השאלה איך להחליט מה יהיה התקציב לרכישת הנכס. כלומר, כמה עולה הדירה שאתם יכולים לרכוש עם ההון העצמי שיש לכם ובעזרת משכנתא. על-מנת שתוכלו לחשב זאת בעצמכם, עליכם לבדוק היטב מהו סך ההון העצמי שאתם יכולים לגייס למטרה זו.

קודם כל בררו מהו טווח המחירים של הדירה המתאימה לכם?

כלומר, לסכום את כל החסכונות הסגורים שיש לכם בבנק, לבדוק מתי נפתחות קרנות השתלמות, במידה ויש, לבדוק כמה כסף תוכלו לחסוך עד הרכישה וכמובן לברר עם קרובי משפחה או עם ההורים האם בכוונתם לסייע לכם ברכישת הדירה ולהבין היטב מה הסכום שהם מתכננים לתת לכם, בין אם מדובר בהלוואה שתחזירו ובין אם מדובר במענק חד פעמי שהם מתכננים לתת לכם כדי שתוכלו לרכוש דירה משלכם. הסכום אליו הגעתם הוא סך ההון העצמי שברשותכם. קחו בחשבון שסכום זה צריך להיות לפחות רבע ממחיר הדירה אותה אתם יכולים לקנות. כך, למשל, אם יש לכם הון עצמי של 300 אלף שקל, תוכלו לרכוש בו דירה ששוויה עד 1.2 מיליון שקל, בהנחה שזוהי רכישת דירתכם הראשונה. את היתרה החסרה, המהווה 75 אחוז משווי הנכס, היינו בסך של 900 אלף שקל תוכלו לנסות לקבל כמשכנתא. זהו הסכום המקסימאלי אותו תוכלו לבקש במקרה זה.

בדקו מהו סכום המשכנתא אותו תוכלו לגייס

לפי חברת מתן משכנתאות, כדי לקבל את המשכנתא המבוקשת, לאחר שאתם כבר יודעים מהו סך ההון העצמי שיש לכם ומהו מחיר הדירה שאתם מחפשים, עליכם לבדוק האם הכנסותיכם מספיקות לצורך קבלת אישור עקרני למשכנתא המבוקשת. עליכם להראות לבנק שהכנסותיכם החודשיות הן לפחות פי שלוש מגובה ההחזר החודשי של המשכנתא. הכנסה חודשית היא בדרך כלל המשכורת שלכם נטו בממוצע לשלושת החודשים האחרונים, אך יכולה להיות מחושבת לפי הכנסות לאחר מס במידה ואתם עצמאיים ויכולה להיות גם ממקורות נוספים כגון דמי שכירות שאתם מקבלים באופן קבוע מנכס אחר שברשותכם, קצבאות קבועות, תקבולי דמי מזונות ועוד. במידה ויש לכם הלוואה אחת או יותר, שתקופת ההחזר שנותרה עולה על שנה, יש להפחית מסך ההכנסות את ההחזר החודשי על ההלוואה. כך גם במידה ואתם משלמים דמי מזונות בכל חודש.

קבעו מה יהיה גובה ההחזר החודשי המקסימאלי שתשלמו על המשכנתא

גובה ההחזר החודשי, מעבר לכך שהוא עומד בנהלי הבנק לפי הכנסתכם, עליו להתאים בראש ובראשונה לכם ולהתנהלות שלכם.

תארו לעצמכם שאושרה לכם משכנתא עם החזר חודשי המהווה באמת כשליש מסך ההכנסות שלכם, כפי שמקובל בבנק, אך הדבר מקשה עליכם ופוגע לכם ברמת החיים לה הורגלתם. לא כך אמור להיות, אלא שלכל משק בית צרכים וסדרי עדיפויות משלו. לדוגמה, לזוג טרי שרק התחתן תהיינה העדפות שונות בנוגע להוצאות החודשיות ואשר למשפחה עם ילדים. אין זה רמז לכך שמשפחה עם ילדים תתקשה יותר עם החזר משכנתא גבוה יותר, אלא הכוונה היא שסכום ההחזר החודשי על משכנתא יכול להשתנות בהתאם להרבה גורמים. רק כאשר תהיו בטוחים שההחזר החודשי מתאים לכם, גשו לחפש את הדירה המתאימה לסכום המשכנתא שהחלטתם לקחת.

אל תמהרו להשתמש בכל ההון העצמי שלכם כל עוד אתם לא חייבים

בימים אלה, כאשר הריבית על משכנתאות היא נמוכה מאוד, כדאי יהיה להשאיר סכום כסף לחיסכון נוסף, ואולי אף ליעד סכום כסף לחיסכון עבור רכישת דירה נוספת בעתיד. קל וחומר, שכדאי יהיה להשאיר סכום כסף כלשהו להוצאות חד-פעמיות או לשימוש בימים טובים פחות.

לפני שתחתמו על חוזה הרכישה, דאגו להשיג אישור עקרוני על סכום המשכנתא המרבי שתצטרכו לקחת ובדקו אם ההחזר החודשי יכול להתאים לכם.

טיפים והמלצות למשקיעי נדל”ן באירופה

אירופה הפכה בשנים האחרונות לפנינת נדל”ן למשקיעים זרים. יותר ויותר ישראלים מבינים את הפוטנציאל הגבוהה שקיים בתחום הנדל”ן באירופה, ומחליטים לנצל את המצב על מנת לבצע השקעות נבונות בתחום. השקעה בנדל”ן באירופה נחשבת להשקעה מושכלת בעלת תשואה גבוהה, במיוחד כאשר משווים את השוק האירופאי לשוק הנדל”ן הישראלי. מדובר על שוק בעל פוטנציאל רווח עצום, אשר מאשר עדיין לרכוש בתים ונכסים במחירים נמוכים משמעותית מאשר בארץ. הסיכון בעסקאות מסוג זה הוא נמוך למדיי, ולכן מדובר על השקעות איכותיות ומומלצות ביותר. כמובן שלפני ביצוע הרכישה, חשוב לבצע את כל הבדיקות המתאימות ולוודא כי מדובר על נכס איכותי, בעל מבנה תקין ובעל פוטנציאל רווח משמעותי.

נדל”ן באירופה – כל מה שחשוב לבדוק לפני שמבצעים את ההשקעה

כמובן שאף אחד לא ימהר לרכוש נכס במדינה זרה, מבלי לבצע את הבדיקות המתאימות לפני כן. חשוב לבדוק מספר גורמים שונים, על מנת לקבל תמונה מקיפה של הנכס ופוטנציאל ההשכרה שלו. למשל, חשוב לבדוק את שווי הנכס באותו האזור בחודשים האחרונים. ניתן לבצע חיפוש פשוט באינטרנט על מנת לבדוק את המחיר שבו נמכרו נכסים דומים באותה השכונה. חשוב לבדוק האם מדובר על שכונה שבה רוב הבתים הם בבעלות פרטית, או לחילופין מושכרים. שכונה שמוטה לשכירות, תהיה שכונה בעלת פוטנציאל גבוה יותר להשכיר את הנכס שבחרתם. מעבר לכך, חשוב לבדוק את אחוז האכלוס באזור ואת רמת הפשיעה. מומלץ להתרחק מאזורים בעלי אחוזי אכלוס נמוכים מידי או רמות פשיעה ואבטלה גבוהות.

ממה כדאי להיזהר כאשר מבצעים השקעות נדל”ן באירופה?

פעמים רבות מתקבלת תמונת השקעה ורודה במיוחד, המספקת נתונים שיהיו מאוד נעימים לעין. לרוב מדובר על בתים זולים, הממוקמים בשכונות איכותיות בעלות אחוז פשיעה נמוך. אך חשוב תמיד לבדוק את כל הפרטים, על מנת להימנע מאי נעימות בהמשך הדרך. למשל, חשוב לבדוק את השכירות הממוצעת על נכסים בסדר גודל דומה באזור, לוודא מי משלם את הארנונה והחשבונות השוטפים, מהו מחירה של חברת הניהול ועוד. כמו כן, חשוב לבדוק את עניין המיסוי לעומק, האם קיים מס רווח הון? הם מחיר הארנונה לא גבוה מידי? רק לאחר מכן, ניתן לקבל את התמונה המלאה ביחס להשקעה המדוברת.

לסיכום, נדל”ן באירופה נחשב להשקעה טובה ומומלצת עבור ישראלים רבים. אך לפני שמחליטים לרכוש דירה בלונדון או בברלין, חשוב לבדוק את כל הפרטים על מנת להימנע מאכזבות ומעוגמת נפש מיותרת. חשוב תמיד לשאול את המשווק את כל השאלות הרלוונטיות, להתעמק בכל הפרטים הקטנים ולא להתבייש לקחת את הזמן ולחשוב על כדאיות העסקה. מומלץ אף לטוס ולבחון את הנכס ואת כל האזור שלו באופן אישי, ללא צורך בתמונות וסרטונים. אין כמו התרשמות אישית מהנכס ומהסביבה שבה הוא ממוקם, על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה.

איך למצוא חברת ניהול נכסים?

חברת ניהול נכסים

האנשים המתגוררים בבניינים משותפים מודעים לבעיה ומחפשים פתרון, הם רוצים לגור בסביבה נעימה ומכאן שהם מעדיפים שלא לעשות את הדברים לבד. לצד הנעימות, הם גם מחפשים ביטחון וכמה שפחות מפגעים, בגדול, הם רוצים לחסוך את הדאגה ואת הצורך להיות שם גם כשהם לא ממש יכולים. האנשים העסוקים האלו לרוב פותרים את בעייתם באמצעות חברת ניהול נכסים. השאלה הנשאלת איך מוצאים חברת ניהול נכסים שתישאר אתכם הרבה אחרי ותסיר מכם כל דאגה בכל מצב או זמן נתון?

ערכו סקר שווקים מקיף

זה למעשה הטיפ הראשוני שידרוש מכם לחפש חברת ניהול נכסים שתדאגנה לבניין נקי ומטופח אך לא רק. כמו כן, מדובר גם באחזקת המבנה על כל המשתמע מכך ולא, אין מדובר רק בניקיון. כאמור, חפשו לכם חברת ניהול נכסים אשר תחפוף להמון משימות כמו שיפוצים, ניהול דירות שירותי בנייה, תיקונים, אחזקה וכמובן עיצוב של הדירה. כמו כן, ראוי שלא לשכוח את עניין הפסולת, טיפול באינסטלציה קשה, בדוודים, תיקונים קלים בבניין וכל מה שיידרש ולא ייקח מכם את הזמן היקר.

מה חשוב לדעת לפני שבוחרים?

הציעו לכם משהו במחיר מוזל מדי, זכרו כי כל הזול עלול להפוך יקר. למה הכוונה? כאמור מבנים שהם ישנים והם דורשים הרבה מעבר למה שאתם חושבים או מעבר למה שסוכם בהסכם הראשוני. מה זה כולל? אם אתם חותמים על הסכם עם חברת ניהול נכסים, וודאו כי הם ייקחו אחריות על כל הרבדים ולא רק על חלק. תיקונים נוכח נזקי מזג אוויר, טיפוח גינה, מזג אוויר משתנה, איטום גגות, שירותי גינון? את כל אלו חשוב מאוד לנקוב בחוזה לפני שאתם מתחייבים או מתקבעים לכם עם חברת ניהול נכסים כזו או אחרת .

בסיכום הדברים, חשוב לבחור חברת ניהול נכסים שתדע להעניק לכם טיפולים ומאידך גם תעניק אחזקה מונעת בהתאם. מה על מעליות ניהול חשבונות של הבניין? תשלומים לרשויות? טיפול במערכות לגילוי אש? משאבות לחץ ומים? בדיקות תקופתיות והרשימה עוד ארוכה. חשוב מאוד שלא לפסוח ולסכם את הדברים מראש כדי למנוע בעיות או אי הבנות כאלה או אחרות.