ניקוי דירה לפני או אחרי שיפוץ?

אם אתם מחליטים לעבור דירה בין אם זה סיום חוזה שכירות או מעבר לדירה חדשה שקניתם, אתם חייבים להשאיר את הבית נקי בין אם זה לפני או אחרי שיפוץ. כל אחד שנכנס לדירה חדשה נכנס לדירה נקייה וצבועה, כי כך נהוג להשאיר דירה נקייה מסודרת וצבועה על מנת שהדייר שנכנס אליה יכנס בהרגשה טובה. אז רגע לפני שאנחנו נכנסים לדירה חדשה האם כדאי לנו לנקות את הדירה לפני הכניסה או אחרי השיפוץ? על שאלה זאת ננסה לענות במהלך הכתבה הבאה.

ניקוי דירה לפני המעבר האם זה הכרחי?janitor-100340_1280

מי לא נתקל בחייו במעבר בין דירות בין זה בשכירות או כניסה לדירה חדשה שקניתם. המעבר בין הדירות מצריך הרבה תעצומות נפש לצד מחשבות על ניקיונות הדירה בטרם נצא ממנה. אם מדובר על דירה בשכירות שאין צורך בשיפוצים כלשהם, ניתן לנקות אותה ואף לצבוע אותה לפני שאתם יוצאים מהדירה לדרך חדשה. אך במידה ומדובר על דירה שצריכה לעבור שיפוץ מומלץ לנקות לאחר השיפוץ כי מימלא אם ננקה לפני יישאר לנו לכלוך שוב מהשיפוץ שעברה, לכן במצב כזה עדיף לנקות לאחר השיפוץ על מנת שלא ננקה כפול את הדירה.

מה כולל ניקוי דירה אחרי שיפוץ?

את ניקיון הדירה ניתן לבצע בשני דרכים שונות או בעצמנו או ע”י חברת ניקיון. אם מדובר על דירה קטנה שניתן להשתלט עליה עדיף שאנחנו נעשה את הניקיון, אך אם מדובר על דירה גדולה שאין לנו זמן לנקות אותה עדיף להיעזר בשירותי חברת ניקיון שתשאיר את הבית נקי ומצוחצח תוך זמן קצר וצבוע וכך תחסוך לכם כאבי ראש מיותרים. הניקיון כולל מרכיבים שונים ורבים במהלך העבודה שכולל בין היתר לכלוך של שאריות חומרי גלם שונים, אבק, שאריות צבע ועוד. חברת הניקיון מגיעה עם כל חומרי הניקיון השונים ומכשור מיוחד על מנת לקרצף את הבלטות שלכם עד שיבהיקו.

למה כדאי לנקות לאחר שיפוץ?

עדיף לנקות לאחר שיפוץ מכיוון שלאחר שיפוץ יש יותר ניקיון, אשר מצריך אותנו ניקיון יסודי יותר מאשר ניקיון לפני שיפוץ. לכן על מנת לא לנקות כפול במידה וביתכם במצב של שיפוץ עדיף לעשות את הניקיון לאחר שיפוץ. לאחר שיפוץ נשארים שאריות של לכלוך על המרצפות, טפטופי צבע שונים, לכלוך מאחורי מוצרי חשמל שלא ידענו על קיומו כמו למשל מאחורי המקרר. עם חומרי ניקוי איכותיים ומכשור מקצועי חברת הניקיון תשאיר לכם את הבית מצוחצח ונקי ממש כפי שנכנסתם אליו.

מדוע פרופילי אלומיניום קונים אצל באו דקור?

דקור באו

כל מה שקשור לשיפוצים תמיד הלחיץ אתכם ואין לכם מושג מאיפה להתחיל את העבודה? אם כך, אולי כדאי שתתחילו דווקא בבחירת אנשי המקצוע הטובים ביותר … להמשך קריאה

שיפוצניקים במרכז

תחום השיפוצים הוא תחום אשר רלוונטיים עבורו קבלני שיפוץ או שיפוצניקים. אם אתה מתגורר באזור המרכז ויש לך משרד שאתה חושב שהוא דורש שיפוץ כלשהו, חשוב שתבחן את אופי השיפוץ שיש לבצע בו ולאחר מכן תבחר שיפוצניק איכותי ממגוון שיפוצניקים במרכז אשר יעמדו לשירותך בכל עת עבור סוגים רבים של שיפוצים

מה ההבדל בין שיפוצניק לבין קבלן שיפוצים

יש כאלו שיאמרו שההבדל היחיד בין קבלן שיפוצים לשיפוצניק הוא בעצם העובדה שקבלן שיפוצים יהיה רשום ברשם הקבלנים כבעל אסמכה ורישיון לעסוק בכל סוגי השיפוצים ולעומתו השיפוצניק לא יהיה רשום ברשם הקבלנים ולכן האסמכה שלו כביכול לבצע סוגים רבים של שיפוצים תגבול בחסר. ישנם כאלו שיאמרו שהבדל נוסף הוא העובדה ששיפוצניקים לרוב יעבדו באופן עצמאי ואילו קבלני שיפוצים יאגדו תחתיהם כמה וכמה בעלי מקצוע שיעבדו יחד עמם בתהליך השיפוצים בהתאם לידע המקצועי שלהם הרלוונטי לתהליך השיפוץ. כך או כך, ישנם שיפוצניקים איכותיים ומקצועיים אשר דורשים סכומים נמוכים יותר על אותו תהליך שיפוץ שיציע עבורו סכום גבוה קבלן שיפוצים.

כיצד תבחר שיפוצניק במרכז

אם אתה מעוניין לשפץ את המשרד שלך במרכז ולהעניק לו מראה דקורטיבי ונעים לעין, חשוב שתבחר את השיפוצניק הנכון מבין לא מעט שיפוצניקים במרכז המציעים את שירותיהם בתחום. חשוב מאוד לבחור שיפוצניק אשר מצד אחד מציע את שירותיו במחיר אטרקטיבי וזול, אך מצד שני ידוע כבעל אמינות, ניסיון וותק בתחום השיפוצים. כמו כן, חשוב לבחור שיפוצניק אשר יודע לבצע לא מעט סוגי שיפוצים. כיום, ניתן למצוא שיפוצניקים אשר בכוחם לבצע את אותו סוג שיפוצים שמבצעים קבלני שיפוצים גם ללא העובדה שהם רשומים ברשם הקבלנים, אך בכדי למצוא את השיפוצניקים הללו, יש לחפש ולבדוק היטב מה טיב השיפוצניק העומד מולך כאשר אתה בוחן אותו לצורך עבודת השיפוצים הרלוונטית למשרדך.

אילו חומרי איטום לגגות מרוצפים יש?

קבלן מורשה

חזרתם הביתה מהעבודה, ולפתע שמתם לב למשהו מוזר בקיר. אתם מתקרבים אליו ורואים כי הוא מתחיל להתקלף. נוצרה לו מעין בטן ואתם מתחילים להבין שמשהו לא טוב מתרחש כאן. כן, כנראה שיש לכם נזילה ורטיבות בקיר.

רטיבות בקיר היא אחד מהדברים המתסכלים ביותר כל בעל נכס באשר הוא. זה מצריך ממכם התעסקות שלא תכננתם, הוצאה כספית שלא בניתם עליה, ובעיקר כאב ראש במטרה למצוא את מקור הנזילה, על מנת שתוכלו לבצע את פעולת האיטום כמו שצריך בצורה יעילה. אחרי שעשיתם בדיקות, הבנתם שמקור הנזילה הוא כאמור בגג. עם השנים כנראה שנוצרו סדקים בגג, האיטום שהיה עד כה לא היה בנוי בצורה נכונה וטובה ועכשיו יש צורך לבצע איטום לגג מחדש.

קיימים סוגים שונים וטכניקות שונות של איטום הגג. לאחר שהתייעצתם עם בעל מקצוע והבנתם מה סוג האיטום שמתאים לכם, הגיע הזמן שתכירו את החומרים בהם עושים שימוש, על מנת לאטום גגות מרוצפים. לפני שאתם מקבלים החלטה אם לפרק את הריצוף, תהליך יקר יותר שיגזול זמן ארוך או שאתם מחליטים לאטום את הגג המרוצף, כדאי שתכירו את החומרים הבאים:

יריעות ביטומניות– היריעות הביטומניות נחשבות כיום לפופולאריות ביותר בענף איטום הגגות המרוצפים. למעשה הם מחליפות את הזפת החמה והישנה שכולנו מכירים. כאשר משתמשים ביריעות ביטומניות, חשוב מאוד לפנות אל כל שכבות האיטום הישנות שאין לנו בהם צורך יותר. לאחר שבוצע ניקיון אינטנסיבי בגג, ונעשה ווידוא כי הוא יבש ונקי, יש להתקין את אותם יריעות ביטומניות

חומרים איטום ביטומניים משחתיים– קיימים סוגים שונים של חומרי מריחה ביטומניים שאותם “מורחים” באיזורים שיש צורך לאטום. חלק מאותם חומרים זוכים לשם החיבה מסטיקים, שכן לאחר המריחה הם מזכירים מסטיק שנמרח.

חומרים פוליאריטנים– היתרון הגדול של חומרים אלו, הוא שהם עמידים לקרינת UV. השמש ולא משנה עד כמה היא לוהטת, לא משפיעים עליהם כלל. הם נדבקים בצורה מושלמת ויש להם רמת גמישות משתנה. כיאה לאיכותם הגבוהה, וליתרונות שבשימוש בהם, מחירם בדרך כלל יהיה יקר יותר מאשר סוגי איטום אחרים. יחד עם זאת, במקרים רבים הם מספקים את הפתרון היעיל ביותר לטווח הארוך ביותר ולכן ההשקעה הכספית בהם, שווה את זה.

חומרים אקריליים– הם נפוצים מאוד, על אף החיסרון הבולט שלהם שהוא אי עמידותם במים. קיימים מותגים רבים בשוק האיטום המציעים חומרים אקריליים. חלקם טובים יותר וחלקם פחות. היתרון של החומרים האקריליים, הוא שקל מאוד לבצע איתם את העבודה. יש להם גוון בהיר אותו מורחים כמשחה או בהתזה. הגוון הבהיר שלהם חוסך את שכבת ההלבנה והם ידידותיים לסביבה.

פוליאריטנים כמשחה– כפי שציינו מקודם. מדובר בחומר איכותי ביותר, וכאשר הוא מגיע בצורת משחה קיימים לו שני סוגים. האחד הוא העמיד בפני המים (החומר עצמו מורכב ממדללים נדיפים) והסוג השני הוא הסוג שאינו עמיד בפני מים עומדים. אם אתם בוחרים להשתמש בחומר זה, והגג שלכם מביא עמו בליטות מסוימות או שיפועים, כדאי מאוד לבחור במשחה העמידה בפני המים העומדים, על מנת למזער נזקים ולהאריך את תוחלת החיים של האיטום למקסימום האפשרי.

חשוב להבין. בגלל שאין פתרון קסם אחד בבעיית הרטיבות המחלחלת מהגג, ויש מגוון רחב של אופציות לאיטום, כדאי מאוד ללמוד קצת ולהכיר את החומרים השונים. יותר מזה, כמובן שהדבר הנכון ביותר הוא להתייעץ עם בעלי מקצוע ולהיעזר בהם, במטרה להשיג את התוצאה הרצויה. אך למרות זאת, ומכיוון ששימוש בכל חומר מביא עמו מחירים שונים שיציגו בפניכם בעלי המקצוע , כן מומלץ להכין שיעורי בית מראש, וכאשר תדברו עם בעל המקצוע, המונחים והסוגי האיטום השונים שהוא ידבר עליהם לא ירגישו לכם זרים. סקירה קצרה והבנה של אותם חומרי איטום, תעזור לכם להבין יותר על מה אתם עומדים לשלם.