מנעולן בגני תקווה – לבחור את האדם הנכון בשעה הנכונה

מנעולן בגני תקווה

אחת מתשדירי הבחירות הזכורים בשנים האחרונות, הן בישראל והן בארצות הברית, עסקה בשאלה על מי אנחנו, האזרחים, סומכים כשהוא ירים את הטלפון בשלוש בבוקר. הטענה … להמשך קריאה

ריהוט למסעדות – כיצד הריהוט משפיע על האווירה

כשיזם, איש עסקים או שף, מחליט לפתוח מסעדה, יש 3-4 דברים עיקריים שהוא מסתכל עליהם, המיקום בו הוא יפתח את המסעדה, התפריט שהוא יגיש, קהל הלקוחות אליו הוא יפנה, והאווירה אותה הוא מבקש ליצור במסעדה.

במובן מסוים, כל אחד מהדברים הנ”ל וכן דברים אחרים, בצורה כזו או אחרת, מושפעים מהריהוט שיוצב במסעדה. אי אפשר להתייחס למסעדות, לא ברמה מקצועית ולא בשום רמה אחרת, מבלי להתייחס לשאלה, איזה ריהוט מוצב בהן. מעצם העובדה שלריהוט יש משמעות פרקטית אך גם מעצם זה שלריהוט יש משמעות של סגנון ועיצוב.

הרי כשאנחנו נכנסים למסעדה, אז מלבד התפריט, הדבר הראשון שאנחנו מתייחסים אליו הוא הריהוט, זה הדבר הראשון שאנחנו רואים. בין אם מדובר בשולחנות, כסאות, דלפק משקאות, ארונות ועוד. כל דבר יכול להשפיע.

דוגמאות של ריהוט למסעדות

אפשר לחלק את עולם הריהוט של המסעדות לכמה קטגוריות כלליות. יש ריהוט בסיסי, שולחנות וכסאות מתכת או פלסטיק, לא משהו מיוחד מצד אחד אך מצד שני, מספיק נוח ונעים בשביל לשבת ולאכול.

ריהוט למסעדות קצת יותר מעניין וייחודי, הוא ריהוט עץ. אנחנו מכירים את הריהוט הזה מלא מעט פאבים, בעיקר כאלה בסגנון של פעם, מסעדות בוקרים, ועוד שורה ארוכה של מסעדות מסוגים שונים. צריך לומר שהרבה פעמים, קיים שילוב מנצח של ריהוט עץ למסעדות יחד אביזרים וריהוט וינטאג’. כל מיני חפצים ישנים שיוצרים אווירה מיוחדת. זה מקרה קלאסי כיצד הריהוט משפיע על האווירה, וסביר להניח שיחד עם התפריט זה יוצר מקום מיוחד.

ריהוט מודרני יותר, הוא ריהוט פלסטיק שמגיע בצבעים ובצורות שונות וכן ריהוט בד, למשל ספות מיוחדות או פינות זולה. בישראל יש לא מעט מקומות כאלה, חלקם מתקשרים בצורה ישירה עם החוויה המוכרת לנו מהטראבינים בסיני או הטברנות ביוון. צריך לומר, שבצד השני של הסקאלה, אפשר למצוא מקומות יוקרתיים שמציעים כורסאות וספות יוקרתיות, בין אם מדובר בכאלה שנמצאים באזור הסעדה עצמו וכאלה שנמצאים באזור קבלת הפנים לפני שמתיישבים במסעדה.

צריך לומר, שבכל הקשור לריהוט מסעדות, בתי קפה או פאבים, כמעט ולא קיים הבדל, כלומר אף על פי שהמקומות יגדירו את עצמם בצורות שונות, היום כבר לא מוצאים הרבה הבדלים בין השלושה. נכון שבפאבים אנחנו נמצא, לא פעם, הרבה יותר כסאות גבוהים כיאה לפאבים, ובבתי קפה נמצא אולי פחות שולחנות מיוחדים והרבה יותר קלילים, אך עדיין, כיום בשלושת המקומות אנחנו נמצא ריהוט שהוא יחסית דומה.

נקודה אחרונה, כשאנחנו מחפשים ריהוט למסעדות, אנחנו צריכים לשים לב, לשטח של המקום, כך שלא יהיה צפוף בין שולחן לשולחן, וכן שכול האורחים במסעדה יוכלו לשבת בנעימים וליהנות מפרטיות מרבית, על מנת שבכל שולחן יוכלו לשוחח אחד עם השני, מבלי להפריע לשולחנות אחרים.

5 כלי גינון חובה בכל בית עם גינה

גינון לבתים פרטיים

אם אתם רוצים לטפח גינה ביתית יפה ונעימה שתהפוך לחלק בלתי נפרד מהבית, חשוב שיהיו לכם כמה כלי גינון בסיסיים שחשוב שיהיו בכל גינה. אבל אילו כלים צריך? ומאיזה איכות? כל התשובות והמידע בהמשך.

כלי גינה לגנן החובב

גננים חובבים יכולים להסתפק בדיוק ב 5 כלי גינון וזאת כדי לטפח ולעבוד בגינה שלהם בכל עונות השנה ובצורה בטוחה. אבל מהם הכלים הבסיסיים?

חרמש – חרמש הוא אחד הכלים הבסיסיים והחשובים שיעזרו לכם להכין את הגינה לשתילה וזריעה, לפנות את הגינה משיחים וקוצים, ובהמשך לעצב את הגינה בקלות. כאשר אתם רוכשים חרמש חשוב שהוא יהיה איכותי, שקל לעבוד עמו וכזה שעומד בכל תקני הבטיחות.

מגזמה  – כדי לעבוד בצורה טובה בגינה חשוב שתהיה לכם מגזמה. המגזמה תסייע לכם לגזום שיחים , צמחים, ענפי עצים והיא תעזור לכם לטפל בצמחייה בצורה יעילה וטובה.

את חפירה וקלשון – את חפירה הוא כלי עבודה מעולה למי שרוצה לחפור בגינה גומות או להוציא שתילים שאינם מתאימים מהאדמה. קלשון יעזור לכם להפוך את האדמה ולטפל בה.

סט של מקלטר, מעשב ומעדר – כל גנן מתחיל שרוצה לטפל בעציצים, שתילים, עצים ושיחים חייב שיהיה לו סט כזה שבאמצעותו ניתן להפוך שטחי אדמה קטנים, לטפל באדניות, להעביר ייחורים, לפנות את הגינה מעלים, כמו גם לבצע את הפעולה החשובה של עדירת האדמה.

מרססי דשן – כדי לשמור על הצמחים שלכם נקיים מפטריות וחרקים, חשוב לרכוש מרסס דגם בנפח של לפחות 16 ליטרים. כיום ישנם מרססים שמאפשרי ריסוס בצורה יעילה ועבודה רציפה בגינה. עוד ניתן לרכוש מרססים המותאמים לסוג הטפילים שבגינה ובכמויות קטנות יותר.

כיצד ניתן לתחזק את הגינה?

אם יש לכם את כלל הכלים הבסיסיים, חשוב לתחזק את הגינה על ידי טיפול נכון בצמחים ועשיית מחקר על זמני השקיה,  קור וחום (תוך הוספת טפטפות), עוד יש לדאוג לריסוס מתאים נגד חרקים והפיכת וריענון האדמה מידי עונה. בכך תוכלו ליהנות מגינה מטופחת, יפה  ונעימה.

ניקוי ספות

תאורה לסלון

ספות הינן קבלת הפנים של האורחים לביתנו, משרדנו, מסעדתנו או כל מקום אחר. חשיבות הספות הינה גדולה מאחר ובמשרדנו הספות משמשות המון אנשים אחרים לישיבה והתרשמות ראשונית על החברה. ספה נקייה יכולה לסגור עסקה גדולה, ספה נקייה יכולה להביא את העובד לידי הרגשה של שלווה וסיפוק נפשי, בכך שהוא שמח כי מקום עבודתו נראה טוב. לספה מטרות רבות ושימושיות מאוד, לכן חשוב לשמור על ניקוי ספות באופן תדיר, על מנת להשאיר רושם זה בקרב האנשים.

ניקוי ספות יחד עם שטיחים

חשיבות ניקוי הספות ביחד עם השטיחים הינה גדולה מכיוון ששניהם תלויים אחת בשני: אם אחד מבין שני הרהיטים מלוכלך מאבק, אז השני יתלכלך כהוגן, וכן הפוך. חשוב להקפיד לנקות את שני הרהיטים באופן תדיר, זאת אומרת אחת לשבוע ואף יותר.

אחסון הספה

וודאו כי אף אחד לא השאיר שום דבר על הספה ולא החביא שום דבר בפנים. הרחיקו את הספה מהשמש, במיוחד ספות עור מאחר והן עלולות לשנות את צבען ולצבור כתמים עליהן, דבר אשר ייפגע במראה האסתטי שלהן ויגרום להן להראות ישנות.

כיצד מתבצע ניקוי ספות?

ניקוי הספות תלוי בסוג הספה. באופן כללי, ניקיון הספות מתבצע באופן דומה אך תוך שימוש בחומרים שונים. השלב ההתחלתי הוא ניקיון יבש עם שואב אבק על מנת לנקות את הלכלוך הגדול שהצטבר. נקו היטב את הספה גם מבפנים ובאזור הידיות, שם הצטברות הלכלוך והאבק הינו הגדול ביותר.
הניקוי הרטוב יתבצע עם כלים וציוד מיוחד, בעדיפות חברת הניקיון לבצע את הניקיון הזה. לכל סוג של ספה יש סוג סבון שונה, ולכן העדיפות הוא שחברת הניקיון תביא את חומרי הניקיון המתאימים ביותר לספות ותדאג להן.